EFE GAZİ SUBAŞI`DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

EFE GAZİ SUBAŞI`DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI
MOBİL REKLAM ALANI
08.01.2023
A+
A-

Genç Girişimci İş Adamı Efe Gazi Subaşı,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Genç Girişimci İş Adamı Efe Gazi Subaşı, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Değerli Basın Mensupları;

İletişimin en güçlü kanallarından olan basın, toplumun gerçekleri öğrenmesi ve düşüncelerini duyurmasının etkili bir aracıdır. Bu yönüyle kamusal görev yapan basın, insanların yaşadığı yer ve sorunlarıyla ilgili düşüncelerini duyurarak kamuoyu oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır.

İnsan, çevresinde ve dünyada olup bitenleri öğrenmek, öğrendiklerini veya düşündüklerini başkalarına duyurmak ihtiyacındadır. Bu ihtiyaç az veya çok her insanın doğasında vardır. Bu ihtiyacın giderilmesi için ‘Basın’ şemsiyesi altında toplanan her bir unsurun vazgeçilemeyecek önemli görevleri vardır. Toplumun gerçekleri öğrenmesinde ve sesini duyurmasında önemli rol oynayan basın, bireyin haber alma hakkını sağlayan ve toplumdan gelen istekleri yansıtarak, kamuoyu oluşturulmasına aracılık yapan, aynı zamanda düşünce ve ifade özgürlüğünün de en etkili araçlarından biridir.

Doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla, her türlü sıkıntı ve zorluğa karşı büyük bir özveriyle mesleklerini icra eden gazeteci arkadaşlarımızın meslek etiğini her şeyin üstünde tutması ve kişilik haklarına saygılı habercilik anlayışını benimsemesi günümüzde daha da önem kazanır hale gelmiştir.

Basın çalışanlarımızın prensipli ve tarafsız yayıncılık anlayışı içerisinde yerine getirdikleri bu önemli görevleri için teşekkür eder. İlimizdeki tüm basın mensuplarının “ 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” nü kutlar, başarılı çalışmalarının devamını dilerim.

ABDULLAH YİĞİT-ANKARA

Açıklama yok.

MOBİL REKLAM ALANI